رفع مشکل دانلود اپلیکیشن های غیرقابل دسترس از گوگل پلی

پیغام “This item is not available in your country” در هنگام دانلود برخی از اپلیکیشن ها از پلی استور و گوگل پلی، بدین معناست که در کشور ایران دسترسی و دانلود این اپلیکیشن ها مقدور نمیباشد، و کاربران ایرانی به دلیل تحریم ها، قادر به مشاهده و دانلود برخی اپلیکیشنها از گوگل پلی نیستند متاسفانه بسیاری از اپلیکیشن های پرطرفدار و استانداردی مانند (اینستاگرام، مترجم گوگل و …)  هم جزو اپلیکیشن های تحریم شده به شمار می روند و در دسترس نیستند و کاربران ایرانی به ناچار مجبور هستند یا اپلیکیشنهای جایگزین با استاندارد پایین تر را دانلود نمایند و یا برای دانلود اپلیکیشن های پرطرفدار از نرم افزارهای غیر استانداردی، غیر از پلی استور استفاده نمایند، که استفاده از این برنامه ها می تواند کوشی شما را در خطر کاهش امنیت، کاهش سرعت، ورود بد افزار ها،  کاهش عمر باتری، اختلال در عملکرد گوشی و مصرف بیش از حد حجم اینترنت قرار دهد، از این رو به هیچ عنوان توصیه نمی شوند.

در ادامه مطلب کارشناسان اپوایس برای رفع مشکل دانلود از گوگل پلی چند راه حل را به شما کاربران عزیز پیشنهاد خواهند داد تا بدون مشکل اپلیکیشن ها را از گوگل پلی دانلود نمایید

پیشنهاد اپوایس: دانلود از یوتیوب

روشهای حل مشکل دانلود اپلیکیشن ها از گوگل پلی در ایران

اولین روش حل مشکل دانلود اپلیکیشن از گوگل پلی:

ساده ترین راه برای حل مشکل دانلود از گوگل پلی، پاک نمودن اطلاعات (clear data) اپلیکیشن گوگل پلی در اپلیکیشن منیجر (app manager)، از منوی تنظیمات گوشی و فعال نمودن وی/پی/ان است، پس از آن بدون هیچ گونه مشکلی از گوگل پلی دانلود کنید:

به قسمت تنظیمات اصلی گوشی بروید و از لیست تنظیمات، گزینه هایی مانند مدیریت برنامه ها، APPs یا apps manager (در گوشی های مختلف متفاوت است) را انتخاب نموده و در لیست تمامی اپلیکیشن ها Google Play Store را انتخاب نموده و بر روی گزینه کلیر دیتا (Clear Data) ضربه بزنید. زمانی که اطلاعات این اپلیکیشن را پاک نمودید دیگر کار به اتمام رسیده و به راحتی با متصل شدن از طریق وی/پی/ان میتوانید همه اپلیکیشن ها را بدون محدودیت دانلود نمایید. دقت داشته باشید که فقط Clear Data را لمس نمایید، چراکه دیگر گزینه ها باعث از کار افتادن یا پاک شدن این دو سرویس از روی گوشیتان میشود.

نکته اول: تا زمانی که با وی/پی/ان گوگل پلی را باز کنید میتوانید از این سرویس بدون محدودیت استفاده نمایید ولی با اولین اتصال بدون وی/پی/ان به پلی استور، دوباره باید فرآیند بالا را از ابتدا انجام دهید.

در بعضی از گوشی ها و کانکشن ها ابتدا باید Clear Data را انجام داد و سپس به فیلتر/شکن متصل شد، به این دلیل که به محض کلیر کش کانکشن فیلتر/شکن قطع میشود.

google cash1              google clear data

.

پیشنهاد اپوایس: بازیابی و ریکاوری شماره مخاطبین و اطلاعات پاک شده از گوشی های اندروید و آی او اس

دومین روش استفاده از سایتهای واسط برای دانلود مستقیم اپلیکیشن ها از گوگل پلی:

سایتهای واسط مختلفی برای ارتباط و دانلود از سایتهایی که دسترسی های خود را محدود کرده اند وجود دارد که یکی از بهترین این سایتها را برای شما آماده نموده ایم: در ابتدا اپلیکیشن و یا بازی مورد نظر خود را در مرورگر دستگاهتان جستجو کرده و آدرس آن را بصورت کامل در وب سایت: http://apps.evozi.com/apk-downloader/ وارد نمایید، سپس بر روی دکمه Generate Download Link کلیک کنید تا پس از مدت کوتاهی دکمه سبز رنگی به سایت اضافه شود. در صورت کلیک بر روی این دکمه اپلیکیشن مورد نظرتان در کمترین زمان دانلود خواهد شد. در ضمن اپلیکیشن های واسط که کار مشابهی را برایتان انجام خواهند داد نیز وجود دارند که تیم اپوایس این روش را به هیچ عنوان پیشنهاد نمی کند.

پیشنهاد اپوایس: ترفند ها و راه حل های ساده برای افزایش سرعت گوشی های اندروید

سومین روش حل مشکل دانلود اپلیکیشن از گوگل پلی:

روش حل مشکل دانلود از گوگل پلی بسیار ساده بوده و مخصوص کاربرانی ست که از اکانت های تغییر آی پی که قابل خریداری هستند و می توانند اتصال کاملا امن با سرورشان برقرار کنند (V/P/N) استفاده میکنند. این دسته از کاربران تنها با استفاده از اکانت مذکور و سپس استفاده از برنامه پلی استور یا فروشگاه Play به راحتی میتوانند اپلیکیشن های دلخواهشان  را بدون تحریم دانلود کنند. اگر این مشکل با این روش حل نشد پس از اتصال به وی پی / ان خریداری شده باز هم مانند مرحله اول کش گوگل پلی را از منوی تنظیمات و قسمت مدیریت اپلیکیشن ها حذف نمایید.

نکات آخر برای حل مشکل دانلود از گوگل پلی:

در صورت رفع نشدن مشکل دانلود از گوگل پلی می بایست تمامی سرویسهایی که میتوانند به گوگل مکان شما را اطلاع دهند را از قبیل سرویس مکان یاب و اینترنت گوشی را غیر فعال نموده و زبان گوشی را به انگلیسی تغییر دهید و بر روی حالت هواپیما قرار  دهید، با پاک نمودن اطلاعات قبلی (clear data) از سرویس گوگل پلی سرویس و گوگل پلی استور در قسمت مدیریت اپلیکیشن ها، به راحتی با استفاده از V/P/N، یا تغییر/آی/پی، از این سرویس استفاده نمایید.

نکته: در صورت برطرف نشدن مشکل برای اطمینان بیشتز پروفایل گوگل پلاس و ایمیل خود را ادیت نموده و تمامی آدرسها، کدپستی ها و… را که باعث تشخیص محل اتصال شما میشود، از بین ببرید و clear cash نمایید و هیچ گاه سرویس گوگل پلی را بدون اتصال اپ تغییر/آی/پی باز نکنید.

پیشنهاد اپوایس: مترجم گوگل ترجمه عکس، دستنویس و متن توسط گوگل

چهارمین روش حل مشکل دانلود اپلیکیشن ها از گوگل پلی با استفاده از مرورگر کروم:

در این روش حل مشکل دانلود از گوگل پلی برای مواقعی است که اپلیکیشنها در نتایج جستجو ظاهر میشوند اما در هنگام دانلود با ارور This item is not available in your country  مواجه می شوند، ابتدا باید کاربران یکی از اپلیکیشن های تغییر IP (مانند هات-اسپات) را بصورت رایگان از پلی استور دانلود نمایند. بعد از نصب و راه اندازی اپلیکیشن ذکر شده، از طریق برنامه “گوگل کروم” نام برنامه مورد نظر را با اضافه کردن کلمه android به انتهای آن جستجو کنند برای مثال : Instagram android

سپس از میان نتایج جستجو در گوگل، روی لینکی که توسط گوگل پلی گذاشته شده ضربه بزنند. (زیر لینک نوشته شده: …https://play.google.com/stor). باید توجه داشت هنگامی که دستگاه از