Techviceاخبار تکنولوژی

علائم راهنمایی برای کاهش خطرات استفاده از گوشی همراه در هنگام پیاده روی

شهر های مختلف جهان راه حل های متفاوت و حتی در بعضی مواقع عجیبی را برای ایجاد تمرکز عابرین پیاده ای که سرگرم کار با گوشی تلفن هوشمند خود هستند امتحان کرده اند. هدف این راه ها برای جلب نظر عابرین به مسیرشان و یا حداقل کنار رفتن آنها از سر راه بقیه افراد و وسایل نقلیه بوده است.

در حال حاضر کره جنوبی در شهر سئول، پایتخت این کشور، شروع به نصب آزمایشی علائم راهنمایی و رانندگی هشدار دهنده به عابرین دارای گوشی هوشمند، در پنج منطقه پر تصادف شهر، برای آگاه سازی آنها نسبت به خطرات ناشی از حواس پرتی هنگام عبور از معابر کرده است.

کره جنوبی معتقد است که این علائم با ایجاد هشدار های متناوب باعث میشوند عابرین بیشتر از قبل نگاه خود را از گوشی های موبایل برداشته و به مسیر توجه کنند.

سوالی که مطرح است این است که آیا عابرینی که در حال کار کردن با گوشی موبایل خود حین راه رفتن در معابر هستند، سر خود را در مدت زمان لازم برای دیدن علائم هشدار دهنده، از روی گوشی بالا می آورند تا امر یادآوری از طریق تابلوها به آنها انجام شود؟

south-korea1

با این وجود که تاکنون هیچ نتیجه قطعی برای موفقیت یا عدم موفقیت این شیوه به دست نیامده و ادامه این روش بستگی به میزان موفقیت آن در کاهش تصادفات و آسیب های ناشی از عدم توجه افراد به محیط دارد، اما چیزی که مشخص است این است که مقامات سئول قصد ندارند به سادگی دست از این ایده بردارند و معتقدند حتی یادآوری های کوچک و سرسری نیز میتواند اثری محسوس در کاهش این خطرات داشته باشد.

کانال تلگرام اپوایس
android_icon

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.