Techviceاخبار تکنولوژی

“MOON” تحقق رویای مالکیت ماه، ماکتی بر اساس اطلاعات NASA

حلول ماه نو و زیبایی های آن در ایام ماه رمضان برای مسلمانان اهمیت خاصی داشته و همیشه چالش برانگیز و خبر ساز بوده، به همین مناسبت امروز قصد داریم مدلی بسیار شبیه به واقعیت، از این زیبایی را به نام “ماه” “MOON” که غیر مرتبط با این ایام هم نیست معرفی کنیم. امیدواریم که مورد توجه شما همراهان قرار گیرد.

MOON دقیق ترین نمونه ساخته شده از ماه است که بر طبق داده ها و اطلاعات ناسا (NASA) در کنار مهندسی الکترونیک و مکانیک ایجاد شده. MOON یک نمونه منحصر به فرد ساخته شده از ماه است که شبیه هیچ کدام از نمونه هایی که تا به حال به صورت 2 بعدی و تصویرسازی شده موجود بوده است نیست.

MOON-1
جزئیات ماکت و مدل سه بعدی کره ماه “MOON” از حلال تا ماه کامل

این نمونه ماکتی 3 بعدی و بسیار دقیق با تمام جزئیات سطح ماه از جمله دهانه تمام آتشفشان ها، ارتفاعات و پشته ها ست که 20 میلیون بار کوچک شده است. همچنین حلقه ای از چراغ های LED به عنوان شبیه ساز خورشید به صورت مداوم به دور کره ماه میچرخند و با روشن کردن قسمت صحیحی از کره، علاوه بر اینکه تغییر شکل هلال ماه را دقیقا همان طور که از زمین قابل مشاهده است نمایش میدهند، تمام پستی و بلندی های سطح آن را نیز به صورت ملموس نمایان میکنند.

از دید اپوایس نکته قابل توجه دیگر در MOON آن است که با وجود این نمونه برای اولین بار امکان دیدن آن قسمتی از ماه که به علت قرار نداشتن در مقابل زمین، از روی زمین قابل مشاهده نیست برای همه فراهم آمده.

lunar-globe

حالتهای مختلف تنظیمات چرخش مدل و ماکت “ماه MOON”:

حالت دستی: شما میتوانید با چرخاندن حلقه LED که حکم نور خورشید را دارد، حالت خاصی از ماه را که میخواهید تماشا کنید.

حالت نمایش: در این حالت شما با فشار یک دکمه میتوانید در عرض 30 ثانیه تغییر شکل ماه را در طول گذر مدت زمان یک ماه قمری مشاهده کنید.

حالت زنده: با انتخاب این حالت تغییرات MOON درست مانند تغییرات ماه حقیقی قابل مشاهده است و نمایش کل تغییرات ایجاد شده در ماه دقیقا به مدت 29 روز و 12 ساعت و 44 دقیقه و 2.80 ثانیه به طول می انجامد.

MOON-2

کانال تلگرام اپوایس:android_icon

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.