Techviceگجت های جدید

با PICTAR گوشی آیفون خود را به دوربین حرفه ای تبدیل کنید.

چیزی که شاید هنوز بسیاری از دارندگان گوشی های iPhone ندانند این است که دوربین این گوشی دارای قابلیت هایی خیلی بیشتر از آن چیزیست که اپلیکیشن پیش فرض دوربین (Camera) در اختیار کاربران قرار میدهد.

از بعد از انتشار iOS 8 امکان ایجاد بعضی تنظیمات دستی که در دوربین های دیجیتال حرفه ای یا DSLR وجود دارد بر روی گوشی های آیفون ممکن شد. البته برای دستیابی به این تنظیمات کاربران احتیاج به نصب و استفاده اپلیکیشن های عکاسی دارند که گزینه های مورد نظر را در اختیار قرار دهد.

اما قاب آیفون جدیدی که پیکتار (Pictar) نام دارد پا را فراتر گذاشته و آیفون را درست به شکل یک دوربین کلاسیک، با همان دکمه ها و ساختار درآورده.

قاب های متعددی شبیه به قاب پیکتار در گذشته طراحی شده اما قاب پیکتار همراه با اپلیکیشن های پیشنهادی خودش قابلیت ها و دکمه های فیزیکی یک دوربین کلاسیک و تنظیمات آن را در هم آمیخته و به کاربران حس در دست داشتن یک دوربین واقعی را القا میکند.

Pictar-2

مشخصات PICTAR GRIP:

دکمه شاتر (Shatter) : دکمه شاتر این قاب که دقیقا زیر انگشت اشاره قرار دارد درست مثل یک دوربین واقعی دارای دوحالت است، اگر دکمه نیمه فشار داده شود نقطه فوکوس تصویر تنظیم میشود و با فشار کامل دکمه تصویر ثبت میشود. نکته قابل توجه برای اپوایس این بود که وجود این دکمه به کاربران امکان میدهد حتی با دستکش هم بتوانند با گوشی خود عکاسی کنند.

دکمه زوم: این دکمه که در زیر دکمه شاتر تعبیه شده به کاربران این امکان را میدهد که تنها با استفاده از یک دست در حین نگه داشتن گوشی روی موضوع مورد نظر زوم کنند. علاوه بر این کاربران میتوانند از این دکمه برای تغییر تنظیمات دیگر مثل کم و زیاد کردن نور تصویر استفاده کنند و فرآیند زوم را مانند گذشته به وسیله صفحه خود گوشی انجام دهند.

دکمه سلفی: اگر کاربران دکمه زوم قاب را فشار دهند میتوانند دوربین جلوی دستگاه را فعال کنند و با استفاده از دکمه شاتر به راحتی عکس های سلفی بگیرند.

دکمه اکسپوژر (Exposure) : کاربران میتوانند با چرخاندن این دکمه مانند یک دوربین حرفه ای نور عکس را تنظیم کنند. این دکمه در هنگام تنظیم دوربین بر روی حالت دستی برای تنظیم ISO به کار میرود.

دکمه Smart Wheel : از این دکمه میتوان در حالت عکاسی مبتدی و پیشرفته استفاده های زیادی کرد.

در حالت عکاسی معمولی:

حالت خودکار
عکاسی چهره
عکاسی منظره
عکاسی ورزشی
عکاسی در برف
عکاسی سلفی
ضبط ویدئو

در حالت عکاسی پیشرفته:

تقدم شاتر
تقدم ISO
تنظیمات شاتر و ISO

گریپ ارگونومیک: این گریپ به کاربران امکان میدهد تا گوشی خود را به یک دوربین عکاسی خوش دست تبدیل کنند. علاوه بر آن با استفاده از این گریپ میتوان گوشی را مانند یک دوربین عکاسی روی سه پایه قرار داد و از لرزش دوربین در هنگام عکاسی جلوگیری کرد.

سازگاری با اکثر مدل های آیفون: قاب پیکتار با گوشی های آیفون 4 – 4S – 5 – 5S – 6 – 6S سازگار است.

انتظار میرود قاب PICTAR در اواخر ماه نوامبر 2016 با قیمت پایه 90 دلار عرضه گردد.

Pictar-1

کانال تلگرام اپوایس
android_icon

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.