Techviceاخبار تکنولوژی

اتوبوسهایی که همچون باشگاه های ورزشی مجهز به وسائل ورزشی هستند

بسیاری از افراد روزانه دوبار مسیری حداقل یک ساعته بین محل کار یا دانشگاه تا خانه را طی میکنند که این زمان یا به انتظار برای رسیدن به مقصد و یا با چرت زدن میگذرد و نتیجه ای جز خستگی راه در پی ندارد.

به تازگی کانسپت جدیدی توسط باشگاه های ورزشی زنجیره ای 1Rebel لندن ارائه شده که در آن از اتوبوس ها به عنوان سالن های ورزشی سیاری که در آنها انواع دستگاه های ورزشی موجود است استفاده میشود.

طراحی این اتوبوس ها به عهده آرشیتکت های WMOR بوده، آنها که از شکل نهایی اتوبوس ها اطمینان نداشتند طی چند ماه گذشته اقدام به قرار دادن لوازم مورد نظر درون آنها در حین پیش بردن کار ساخت اتوبوس ها کرده اند.

آیا ایده اتوبوسهای باشگاه ورزشی عملی است!؟

شاید این کار به نظر کاملا غیرعقلانی باشد اما ایده باشگاه های ورزشی اتوبوسی، ایده ای کاملا جدید نیست. این ایده در گذشته هیچگاه درون اتوبوس های در حال حرکت اجرا نشده اما ساکنین لندن میتوانستند داخل اتوبوس هایی که در ایستگاه هایی خاص مستقر بودند به ورزش بپردازند، پس میتوان حدس زد که این ایده هم اجرا خواهد شد و هم مورد توجه قرار هواهد گرفت و به این ترتیب باز هم ورزش در زندگی مدرن، اهمیت خود را نشان خواهد داد. ایده های اینچنینی میتوانند برای به اجرا درآمدن در ایران هم مفید واقع شده و به غیر از بحث درآمد زایی برای شرکت اجرا کننده، اثرات مثبتی هم در سلامت عمومی جامعه داشته باشند.

1Rebel

در شهر لندن چهار مسیر پر رفت و آمد مسافران برای عبور اتوبوس های ابداعی و غیرمعمول مشخص شده است که تقریبا تمام شهر را تحت پوشش قرار میدهند. این مسیرها به قسمتی از منطقه اداری و اقتصادی شهر منتهی میشوند که باشگاه 1Rebel هم در آنجا واقع شده و مسافران میتوانند از امکانات باشگاه برای دوش گرفتن و تعویض لباس استفاده کنند.

در هر اتوبوس دستگاههای مختلف ورزشی از جمله 10 دستگاه دوچرخه ثابت در نظر گرفته شده و همچنین مربیانی که برای راهنمایی انجام تمرینات ورزشی حضور دارند. علاوه بر این طراحان WMOR سعی دارند راهی پیدا کنند تا بتوانند از نیروی مکانیکی حاصل از دوچرخه ها به منظور تامین برق لازم برای سیستم صوتی و چراغ های اتوبوس استفاده کنند.

GYM-in-bus1

هزینه استفاده از اتوبوس های مجهز به وسائل ورزشی برای هر 45 دقیقه 12 تا 15 پوند است و 1Rebel قصد دارد اولین اتوبوس را اواخر سال جاری راه اندازی کند.

کانال تلگرام اپوایس
android_icon

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.