رفتار شناسی مخاطبان سایت و تاثیرش بر طراحی سایت

3.8/5 - (5 امتیاز)

بی شک، رفتار شناسی مخاطبان سایت و  رصد فعالیت های انجام شده ای مانند صفحات بازدید شده، کلیک شده و یا حتی مکانهایی که نشان گر موس در آن بدون انجام فرآیند کلیک بیشتر به حرکت درآمده توسط کاربران و بازدیدکنندگان سایت رویای مدیران بازاریابی و صاحبان کسب و کارهای مختلف، می باشد. اطلاعاتی که میتوانند مسبب شناخت دقیق از مخاطبان باشند و باعث موفقیت های بیشتر و تضمین شده باشند، اطلاع از رصد رفتار کاربران در سایت آمار ارزشمندی در جهت تبیین استراتژی های موثر و بالا بردن سود آوری خواهد داشت و تاثیر زیادی در مشخص شدن موقعیت های پربازدید و موثر سایت داشته و طراحی سایت را بصورت چشمگیری تاثیر گذارتر خواهد نمود. با تشکر از تیم طراحی سایت کارا جهت تبیین و ارسال این مقاله در خبرنامه تکنولوژی اپوایس

ترفند آسان ترین  راه های دانلود از یوتیوب رو در خبرنامه تکنولوژی اپوایس بخوانید: دانلود از یوتیوب

طراحی سایت پر فروش با استفاده از تحلیل رفتار شناسی مخاطبان سایت

معضلات مختلفی در کیفیت استخراج آمار بازدیدکنندگان وجود دارد که البته با آموزش کاربری حرفه ای ابزار قدرتمند گوگل یعنی گوگل آنالیتیکز بسیاری از این معضلات بر طرف میشود، اما در این مقاله در وب سایت کارا قصد داریم ابزار بسیار قدرتمند Hotjar را برای رصد بازدیدکنندگان معرفی کنیم، قابلیت فوق العاده فیلم ضبط شده رفتار شناسی مخاطبان و نقاط و جایگاه های مورد توجه طراحی سایت و نقاط کم توجه طراحی سایت رو برای استراتژیست های اینترنتی مشخص میکند و اطلاعات ارزشمندی رو در اختیار مدیران سایت قرار می دهد.

طراحی سایت کارا
آموزش رفتار شناسی مخاطبان سایت “طراحی سایت کارا”

نقاط و محلهای مهم و پر بازدید برای بازدیدکنندگان سایت و رفتار شناسی مخاطبان سایت

تاثیر اطلاعات آمارگیر Hotjar در طراحی سایت و موفقیت در فروش بیشتر

  • پیدا کردن جذاب ترین قسمت های صفحه اصلی و صفحات فرعی سایت
  • حرکت ماوس در کجای سایت بوده است
  • بیشترین کلیک ها بر روی کدام لبنک های سایت انجام شده است

مدیران سایت از طریق رفتارشناسی مخاطبان سایت توسط سایت Hotjar قادر خواهند بود تا از نقاطی که مورد توجه بیشتری در طراحی سایت برخوردار بوده اند، اطلاعات دقیق داشته باشند، حتی مناطقی که بیشتر برروی آنها توقف و تامل داشته اند در دسترس خواهند بود حتی اگر کاربران سایت بر روی آن مناطق کلیک نکرده باشند، تعداد کلیک ها نیز در این سرویس به خوبی قابل تشخیص و رصد است، و بسیاری از قابلیت های دیگر که بعضی از آنها رایگان نیستند ولی همین ابزار رایگان که معرفی شد خود تا کمی پیش به عنوان امری دست نیافتنی تلقی میشد. که میتواند به کلی طراحی سایت را تحت تاثیر قرار داده و تاثیر به سزایی در قرار دادن لینکهای پر سود و صفحات مورد نظر در جایگاه پر مخاطب و پر کلیک داشته باشد.

مشاهده مطالب و مقالات معتبر و کاربردی در حوزه طراحی سایت، تولید محتوا و همچنین جهت سئو سایت و افزایش رتبه سایت در گوگل در پرتال تیم طراحی سایت کارا.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.