مطالعه شیوه تنفس کردن کره زمین، جدیدترین تحقیق ناسا NASA

3.8/5 - (150 امتیاز)

دانشمندان معتقدند که سیاره زمین دی اکسید کربن تنفس میکند، به ویژه از طریق درختان و عمل جذب دی اکسید کربن توسط آنها برای انجام فتوسنتز، اما تاکنون هیچگاه نگاه دقیقی نسبت به این چرخه تنفس صورت نگرفته و این درست همان جایی ست که ناسا (NASA) و دانشگاه اوکلاهما (Oklahoma) قرار است وارد عمل شوند. تحقیق ناسا

بخش تحقیقاتی ناسا و دانشگاه اوکلاهما در حال راه اندازی یک ماهواره برای شروع ماموریتی فضایی با هدف مطالعه وضع سلامت گیاهان و همچنین میزان تبادل گاز های کلیدی نظیر دی اکسید کربن، منو اکسید کربن و متان بین سطح زمین و اتمسفر هستند.

.

تحقیق ناسا و بررسی گازهای زمین از مسافتی ۲۲۰۰۰ مایلی

این ماهواره قرار است مسافتی ۲۲ هزار مایلی بر فراز خط استوا را طی کند و علاوه بر سطح گاز های موجود در اتمسفر، میزان تشعشعات فلوئورسنت خورشید را که به عنوان نشانه ای از تغییر در فتوسنتز و قدرت گیاهان به شمار میرود، بررسی نمایند.

ناسا در این تحقیق با بررسی واحد های ۳ تا ۶ مایلی از زمین قرار است اطلاعات بسیار دقیق و بینظیری ارائه دهد و مشخص کند کربن موجود از کدام منبع می آید و به کجا میرود.

ناسا (NASA) و دانشگاه اوکلاهما تاکنون تاریخ دقیقی برای شروع این ماموریت و تحقیق که قرار است به بررسی چرخه های زمین و تاثیر انسان ها بر آن بپردازد، اعلام نکرده اند اما ناسا پیش بینی کرده که باید در عرض ۵ سال آینده به طور تقریبی هزینه ای معادل ۱۶۶ میلیون دلار صرف این تحقیق نماید.

همگام با تغییرات با عضویت در پیج اینستاگرام اپوایس
 Instagram

.

اخبار تکنولوژی و فناوری های آینده در وب سایت اپوایس، صفحه فناوری و تکنولوژی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.