بلوتوث نسل ۵ با سرعت و بردی بسیار بالاتر از گذشته به زودی بر روی دیوایس ها

Rate this post

بلوتوث (Bluetooth) یکی از ابزار های بسیار کاربردی ایست که تا به امروز پیشرفت تکنولوژی در اختیار ما قرار داده و با ارائه نسل های جدید نیز هر روز بهینه تر شده است و حتی با بوجود آمدن تکنولوژی های برتر و پر سرعت تر، هنوز هم به دلیل ویژگی های منحصر به فردش در بیشتر دیوایس ها مورد استفاده قرار میگیرد.بلوتوث نسل ۵

و حالا با به تصویب رسیدن ویژگی های بلوتوث نسل ۵ ، راه برای سازندگان دستگاه های مختلف، از گوشی های هوشمند گرفته تا گجت های پوشیدنی و تجهیزات و وسایل خانگی هوشمند.

البته این موضوع به معنای آن نیست که بلوتوث نسل ۵ در حال حاضر در دسترس افراد قرار میگیرد اما انتظار میرود که دستگاه های مجهز به نسل جدید بلوتوث در مدتی حدود ۲ تا ۶ ماه آینده و یا همزمان با ارائه موج جدید گوشی های هوشمند به بازار، عرضه شوند.

مانند گذشته این بار هم ویژگی های به تصویب رسیده در زمینه خصوصیات مربوط به عملکرد این تکنولوژی هستند. به این ترتیب میتوان انتظار بردی بیش از ۴ برابر برد فعلی، سرعتی ۲ برابر و افزایش میزان داده های موجود در پیام های مخابره شده به ۸ برابر را از بلوتوث نسل ۵ داشت .

.

بلوتوث نسل ۵ و اینترنت اشیاء

این ویژگی های جدید به خصوص در رابطه با ابزار ها و وسایل هوشمند و اینترنت اشیاء اهمیت خود را نشان خواهند داد؛ چراکه بلوتوث های نسل ۴٫۲ فعلی برای پوشش دادن برقراری اتصال در تمام قسمت های یک خانه به اندازه کافی قدرتمند نیستند.

باید این نکته را در نظر داشت که بلوتوث نسل ۵ تنها قرار است برد و سرعتی بیش از نسل های گذشته داشته باشد و جز بهینه سازی ویژگی های اساسی این تکنولوژی، نباید تا سال ۲۰۱۸ انتظار کار بر روی مسائلی نظیر کاهش میزان مصرف انرژی بلوتوث ها را داشت.

همگام با تغییرات با عضویت در پیج اینستاگرام اپوایس
 Instagram

.

اخبار تکنولوژی و فناوری های نوین در وب سایت اپوایس، صفحه فناوری و تکنولوژی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.