Techviceاخبار تکنولوژی

امکان مشاهده نواختر سرخ با چشم غیر مسلح برای اولین بار در سال 2022

هنوز چیز های زیادی درباره جهان هستی و کائنات وجود دارد که باید آنها را کشف کرد و آموخت؛ و در این میان نواختر سرخ یا Red Nova یکی از راز های جهان است که هنوز هم بر جای خود باقی ست.

گمان میرود این رویداد انفجاری که به خاطر تابش قرمز رنگ خود نواختر سرخ یا Red Nova نام گرفته، حاصل ادغام یک جفت ستاره با یکدیگر باشد. اگرچه این عقیده، تئوری رایج در این زمینه است اما تاکنون جز معدود دفعاتی امکان مطالعه و بررسی این پدیده نادر به وجود نیامده است.

پیشنهاد اپوایس | پروژه استارشات هاوکینگ با ترانزیستورهای خود ترمیم گر ناسا برای اکتشاف منظومه های دیگر

اما اگر پیش بینی لری مولنار (Larry Molnar)، ستاره شناس کالج Calvin درست باشد، درک ما از این پدیده اخترشناسانه و همچنین به طور کلی از چرخه زندگی ستارگان به طرز قابل توجهی بهبود می یابد.

.

پیش بینی لری مولنار درباره امکان مشاهده نواختر سرخ با چشم غیر مسلح در سال 2022

این اختر شناس معتقد است در حال حاضر بر روی یک جفت ستاره متمرکز است که در سال 2022 تبدیل به Red Nova خواهند شد و نکته مهم در این ماجرا آن است که نه تنها به لحاظ اهمیت تحقیقاتی موضوع، این رویداد برای جامعه محققان جذاب است بلکه برای عموم مردم که قادر خواهند بود این انفجار پر انرژی را در آسمان شب و با چشم غیر مسلح مشاهده کنند نیز میتواند بسیار جالب باشد.

پیشنهاد اپوایس | مطالعه شیوه تنفس کردن کره زمین، جدیدترین تحقیق ناسا NASA

پیش بینی مولنار، پس از سالها مطالعه بر روی ستاره ای به نام KIC 9832227 حاصل شده است و نشان میدهد که این نه تنها یک ستاره جفت است بلکه این جفت آن قدر به هم نزدیک هستند که بتوانند اتمسفر هایشان را به اشتراک بگذارند.

این جفت ستاره آن قدر به یکدیگر نزدیک هستند که مولنار انتظار دارد تنها در عرض چند سال آینده به Red Nova تبدیل شوند و به گفته او شانس پیش بینی چنین رویداد انفجاری ای تنها یک در میلیون است. به این ترتیب وقوع این رویداد در سال 2022 فرصتی استثنایی برای محققان و علاقمندان به علم نجوم است تا بتوانند با چشم غیر مسلح به تماشای این شگفتی بنشینند.


همگام با تغییرات با عضویت در پیج اینستاگرام اپوایس
 Instagram

اخبار تکنولوژی و فناوری های نوین در وب سایت اپوایس، صفحه فناوری و تکنولوژی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.