اتوبوس بدون راننده CityPilot مرسدس بنز در خیابان های هلند

Rate this post

اتوبوس بدون راننده جدید مرسدس بنز (Mercedes-Benz) که از تکنولوژی CityPilot بهره میبرد در حال گذراندن مراحل تست خود در خیابان ها و بزرگراه های هلند است.

این اتوبوس به عنوان یکی از اتوبوس های آینده این کمپانی در یکی از خطوط 20 کیلومتری بی آر تی (Bus Rapid Transit) بین فرودگاه Schiphol آمستردام و شهر هارلم (Haarlem) که نزدیک آمستردام قرار دارد در حرکت است و قادر است بدون دخالت انسان از میان پیچ های تنگ، تقاطع ها و مناطق مربوط به عبور عابرین پیاده، مسیر خود را در پیش بگیرد.

نحوه عملکرد و تکنولوژی به کار رفته در اتوبوس بدون راننده و خودران مرسدس بنز

پلتفرم CityPiloy بر اساس نسخه کمپانی دیملر (Daimler) از تکنولوژی حمل و نقل وسایل نقلیه سنگین بدون راننده در بزرگره ها تدوین شده که برای اداره کردن نیازهای خاص یک اتوبوس شهری سازگاری پیدا کرده است. این اتوبوس با استفاده از جی پی اس (GPS)، رادار و چندین دوربین میتواند علائم ترافیکی و راهنمایی و رانندگی، عابرین پیاده و سایر موانع سر راه خود را تشخیص دهد.

بالاترین سرعت این اتوبوس 70 کیلومتر در ساعت است و با گرد هم آوردن تمام اطلاعات و داده های به دست آمده، خود را به درستی داخل ایستگاه های اتوبوس و یا سکوهای دسترسی قرار میدهد.

اگرچه بر طبق آیین نامه های مقرراتی حضور یک اپراتور انسانی در پشت فرمان اتومبیل برای مواجه با مواردی اضطراری الزامی است، با این حال سیستم هوشمند این اتوبوس، سواری ای بسیار آرام و راحت را برای تمام افراد فراهم میکند.

M-Benz-Bus-01

.

نقاط برتری اتوبوس مرسدس بنز در مقایسه با سایر اتومبیل های بدون راننده

برخلاف سایر وسایل نقلیه بدون سر نشین، این اتوبوس به شبکه شهری متصل است و به این ترتیب میتواند به صورت مستقیم با چراغ های راهنمایی و رانندگی و سایر زیرساخت های شهری ارتباط برقرار کند.

سیستم دوربینی به کار رفته در این اتوبوس حتی میتواند سطح جاده را برای پیدا کردن دست اندازها اسکن کند و بنابراین در عبور بعدی از آن مسیر، از گذشتن از روی آن دست انداز اجتناب کرده و حتی میتواند اطلاعات به دست آمده را با شبکه شهری به اشتراک گذاشته و وجود آن دست انداز را گزارش کند.

طراحی اتوبوس بدون راننده مرسدس بنز با الهام از پارک های شهری

گذشته از مباحث مربوط به تکنولوژی، طراحی ظاهری این وسیله نقلیه بر اساس طراحی اتوبوس محبوب مرسدس بنز یعنی Citaro انجام شده و همچنین المان های طراحی داخلی یعنی نیمکت های خاصش، پنجره های بسیار پهن و بزرگش و همچنین دستگیره های داخلی اش که از درختان الهام گرفته شده، با تاثیر از پارک های شهری ساخته شده است.

M-Benz-Bus-02

با آن که این اتوبوس آینده، اولین اتومبیل بدون راننده ای نیست که برای جا به جا کردن افراد به کار گرفته شده است اما گامی بسیار بزرگ در جهت اجرای طرح استفاده از وسایل نقلیه بدون راننده در شهر های سراسر جهان به حساب می آید.

منبع: www.mercedes-benz.com
کانال تلگرام اپوایس
android_icon

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.