ترفندها

kidrex موتور جستجوی امن گوگل برای کودکان

Kidrex یک موتور جستجوی امن برای کودکان است که کار جستجوی اینترنتی در گوگل را با رعایت اصول تربیتی و اخلاقی و بر اساس تناسب محتوای ارائه شده در سایت ها با شرایط سنی کودکان انجام میدهد و نتایجی را که فاقد عناصر نامناسب برای آنهاست به نمایش در می آورد.

بدون شک یکی از بزرگترین دغدغه های امروز برای تمامی والدین گسترش ابزار‌های تکنولوژیک و ورود آنها به تمامی بخش‌های زندگی ست؛ به گونه ای که از یک سو بنابر مقتضیات عصر حاضر و برای پیشرفت همزمان کودکان با دانش جهانی، امکان منع آنها از به کارگیری ابزار‌های جدید و اتصال به دنیای اینترنت وجود ندارد و از سوی دیگر خطرات گوناگون بسیاری در کمین این گروه معصوم است که میتواند آسیب های جبران ناپذیری بر ذهن و روان و زندگی آنها وارد کند.

اگر چه هیچگاه نمیتوان با اطمینان کامل از تمامی جوانب موجود، کودکان را در دنیای پهناور تکنولوژی رها نمود اما در این میان ابزار‌هایی نیز برای هر چه ایمن تر نمودن ارتباط آنها با اینترنت ایجاد شده اند که موتور های جستجوی امن کودکان یکی از این ابزار‌هابه شمار میرود.

پیشنهاد اپوایس: آموزش انگلیسی به کودکان از طریق اپلیکیشن (داستان، آهنگ و انیمیشن های جذاب)

وب سایت kidrex.org موتور جستجوی امن گوگل برای کودکان

یکی از موتور های جستجوی امن گوگل برای کودکان وب سایت kidrex است که اتفاقا تمامی المان های موجود بر روی صفحه این وب سایت به شکل نقاشی های کودکانه طراحی شده است.

کودکان میتوانند با ورود به وب سایت kidrex، کلمات و موضوعات مورد نظرشان را به هر زبانی که بخواهند جستجو کنند و این موتور جستجوی سفارشی گوگل با در نظر گرفتن ویژگی های سنی و رعایت اصول اخلاقی و همچنین با حذف محتوای نامناسب برای کودکان، نتایج را به نمایش در خواهد آورد.

همچنین وب سایت kidrex.org دارای یک پایگاه داده متشکل از اطلاعات کلمات و سایت های نامناسب و غیر اخلاقی ست که این منبع، خود باعث افزایش میزان امنیت کودکان و تناسب بیشتر نتایج جستجو با الزامات تربیتی آنها خواهد شد.


همگام با تغییرات با عضویت در پیج اینستاگرام اپوایس
 Instagram

با مراجعه به صفحه ترفند ها‌ی سایت اپوایس با دیگر ترفند های کاربردی آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.