امکان بررسی وجود حیات در یکی از قمر های سیاره مشتری به نام اروپا

2/5 - (1 امتیاز)

در تصاویر تازه ثبت شده تلسکوپ فضایی هابل نشانه های فورانهایی دیده شده است که دانشمندان آنها را بخار آبهای زیر زمینی و اقیانوس بزرگ و پهناور پنهان شده اروپا (یکی از قمرهای سیاره مشتری) میدانند.

مشاهدات احتمال امکان نمونه برداری از آب های اروپا را بدون دریل کردن و حفاری لایه ناشناس و سخت و کیلومتری سطح آن نشان میدهد و دانشمندان امیدوارند با آزمایش آبهای بدست آمده از این فورانها بتوانند حیات در این سیارک را کشف و مطالعه نمایند.

جئوف یودر، مدیر انجمن ماموریت های علمی ناسا در واشنگتن، در این باره میگوید: اقیانوس اروپا محتمل ترین مکان برای وجود حیات در منظومه شمسی می باشد. این فوران های گازی، اگر واقعا وجود داشته باشد، راه دیگری برای نمونه برداری و آزمایش سطح اروپا را فراهم کرده و ما را به آزمایش و کشف حیات در منظومه شمسی بسیار نزدیک مینمایند.

.

فوران های بخار آب در قمر مشتری، اروپا europa

تخمین زده شده است که این فوران ها احتمالا حدود 200 کیلومتر به فضا پرتاب می شوند و سپس ذرات آنها مجددا بصورت باران بر سطح اروپا میبارند. اروپا دارای اقیانوس عظیمی ست که حاوی 2 برابر آبهای کل زمین می باشد و با لایه بسیار سرد و محکمی از یخ، با ضخامتی نامشخص، پوشیده شده است که دسترسی به این آب ها را به شدت دشوار مینمایند، اما حالا قطعا این فوران ها امکان دسترسی دانشمندان به این آّبها را میسر خواهد نمود.

.

منبع تهیه مطلب: وب سایت spacefellowship

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.