Techviceاخبار تکنولوژی

کشف جالب محققان در مورد مکالمه و گفتگوی دلفین ها از طریق جملات کامل

تنها سگ ها نیستند که قادر به درک و فهمیدن زبان های پیچیده اند. محققین حفاظت از محیط زیست اوکراین در Karadag Nature Reserve فئودوسیا به کشف شگفت انگیزی دست یافته اند: دلفین ها قادر هستند با استفاده از جملات کاملی که حداکثر از 5 کلمه تشکیل شده اند با یکدیگر صحبت کنند.

سالهاست که ما میدانیم دلفین ها موجودات بسیار باهوشی هستند و همواره برای مطلع ساختن یکدیگر از خطرات، از اصوات کلیک مانند و سوت استفاده میکنند.

دانشمندان اقدام به ثبت اصوات دو دلفین از دریای سیاه، به نام های “یاشا” و “یانا” کرده اند که نمیتوان از این اصوات برداشتی غیر از یک گفتگو میان این دو دلفین داشت.

dolphin

برای انجام این کار، محققان از نوع جدیدی میکروفون زیرآبی بسیار قوی استفاده کرده اند که قادر به تشخیص اصوات گوناگونی ست که دلفین ها تولید میکنند. به این ترتیب محققان دریافتند که نه تنها این حیوانات برای برقراری ارتباط با یکدیگر از کلمات استفاده میکنند بلکه در کمال ناباوری هر یک از آنها تا پایان یافتن جمله دیگری صبر کرده و بعد پاسخ او را میدهد.

تنها اقدامی که اکنون لازم است به انجام برسد آن است که متوجه شویم این حیوانات در حال بیان چه چیزهایی هستند. تحقیقات و بررسی های پیشین موفق به ترجمه تعدادی از کلمات دلفین ها شده بود که برای خبردار کردن یکدیگر از وجود غذا استفاده میشد، اما حالا فهمیدن زبان یاشا و یانا به دشواری فهمیدن زبان دو مامور امنیتی به نظر میرسد.

بدیهی ست که تحقیقات بیشتر در این زمینه امری ضروری ست، چراکه این کشف عظیم میتواند ما را قادر سازد تا موفق به برقراری ارتباط و شناخت هر چه بیشتر این موجودات شگفت انگیز و گونه های دیگر جانوران شویم. تا شاید بتوانیم با درک بیشتر دنیای حیوانات و الهام از الگوها و فناوریهای مورد استفاده توسط آنها نکات بیشتری برای کمک به تکنولوژی های خود دریابیم.

.

همگام با تغییرات با عضویت در پیج اینستاگرام اپوایس
  Instagram

برای مشاهده تازه ترین اخبار فناوری و تکنولوژی بر روی اخبار تکنولوژی اپوایس کلیک نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.